59. výročie Divadelného ústavu – SÚŤAŽNÝ KVÍZ!

Prvý apríl patrí každoročne Divadelnému ústavu – a nie, nežartujeme, je to naozaj tak! Presne v tento deň pred 59 rokmi vznikla odborná inštitúcia, ktorá sa zaoberá komplexným výskumom, dokumentáciou, vedeckým spracovaním a poskytovaním informácií o divadelnej kultúre na Slovensku od vzniku prvej profesionálnej scény v roku 1920.

Do kvízu ste sa súťažne mohli zapojiť do 2. apríla 2020 do polnoci. Ďakujeme za pochopenie.

Pripravili sme si pre vás malý kvíz. Obsahuje len päť otázok. Trúfnete si ich zodpovedať?

Spomedzi všetkých zapojených súťažiacich vyžrebujeme troch z vás. Pripravili sme si pre vás za odmenu uvedené publikácie Divadelného ústavu:

Súťažiť môžete do 2. apríla 2020 do 23:59 hod. Troch výhercov vyžrebujeme v piatok, 3. apríla 2020 a budeme ich kontaktovať priamo prostredníctvom uvedeného e-mailu.

Zadaný e-mail je podmienkou pre zapojenie sa do súťaže, aby sme výhercov mohli v prípade výhry priamo kontaktovať. Váš e-mail poskytujete len pre účely tohto kvízu. Ďakujeme za pochopenie.

Viac o Divadelnom ústave a aj o jeho histórii sa dozviete na tejto webovej stránke.

Kvízové otázky:

Divadelný ústav je odborná inštitúcia s celoslovenskou pôsobnosťou v priamom zriadení Ministerstva kultúry SR, ktorá sa zaoberá komplexným výskumom, dokumentáciou, vedeckým spracovaním a poskytovaním informácií o divadelnej kultúre na Slovensku od vzniku prvej profesionálnej scény v roku 1920. V ktorom roku táto inštitúcia vznikla?
Divadelný ústav je tiež členom medzinárodných mimovládnych organizácií, prostredníctvom ktorých sa zapája do medzinárodných odborných teatrologických aktivít a projektov. Ktorej z menovaných organizácií členom NIE JE?
Ako sa volá časopis, ktorý na Slovensku vychádza od roku 2007 a je to jediný mesačník o profesionálnom divadle na Slovensku? Pravidelne vychádza v réžii Divadelného ústavu.
V priestoroch Divadelného ústavu na Jakubovom námestí 12 v Bratislave sa nachádza aj platforma pre nové divadlo a novú drámu. Ako sa volá?
Kvôli súčasnej bezpečnostnej situácii musel Divadelný ústav posunúť konanie festivalu súčasnej drámy. Viete, ako sa tento festival nazýva? 
Váš e-mail (Ak Vás vyžrebujeme, budeme Vás prostredníctvom neho následne kontaktovať.)

X